Stoprocentní bilance s jedním ALE. Boby trápí zranění

20. dubna 2017


Takový vstup do jarní části sezony si přesně představovali. Mašina zvaná Boby Brno v úvodních kolech po zimní přestávce válcuje všechny soupeře a v tabulce soutěže už je třetí. Problémem však je, že brněnský styl tiki taka je fyzicky náročný, což poznalo několik hráčů v podobě zranění. Ty zatím nedokázal vyléčit ani pravidelný přísun chmelové medicíny.

Patička, kličička, narážečka, ještě jedna přihrávečka a pojď se radovat na praporek za fanynkami, které právě sundávají podprsenky. Tak ve zkratce vypadá futsal, který po skvělé zimní přípravě předvádí hráči Boby Brno. Hra, která hodně připomíná dominanci Boby v polovině 90 let, však není jenom krásná na pohled, ale také velice účinná.

Důkaz? Bobíci nastoupili na jaře ke čtyřem zápasům a ze všech vyšli jako vítězové. Aby toho nebylo málo, jejich forma je patrná i na skóre. Brňané nasázeli hned 25 branek, což v historii moderního futsalu jen těžko hledá konkurenci. Skvěle se ukazuje zejména posila Martin Levai, který se na demolici soupeřů podílel na jaře hned deseti zásahy.

Dobře si vede ale také defenzíva, která inkasovala jen osmkrát. Velký podíl na tom má brankář Petr Maštalíř, který během zimy našel v jednom pražském antikvariátu formulku, jak vylepšit svoje brankářské schopnosti. Hlavními faktory jsou běhání, běhání za holkami a běhání za pivem. "V jakém poměru ale toto sladké trio využívám, nemohu prozradit. Je to naše tajná taktika, která by mohla nahrát soupeři," pochvaloval si Maštalíř, jenž ale tak trochu naznačil hlavní složky úspěchu. To když konstatoval, že by měl rád na prsou logo svého milovaného Lokálu.

V tento moment by se mohlo zdát vše růžové. Navíc když v tabulce tým z Hrdlořez ztrácí na postupové druhé místo pouze bod a na vedoucí Oranjes čtyři. Velkou nepříjemnosti jsou však zranění několika hráčů.

Ještě před startem jara se při velkém fotbale zranil Petr Svoboda, jenž během zimního Jumbo Cupu ničil všechny soupeře dělovou střelou. Zrovna když bylo oficiálně dotaženo jeho hostování, vypověděl mu službu jeden z kolenních vazů a vyšetření u zdravotního týmu Boby ukázalo, že pauza bude delšího rázu.

Z velké bitvy z TJ JM Chodov si šrámy odnesli také Martin Duša a Pavel Jahoda. První si podvrkl koleno, druhý kotník a oba od té doby chybí v zápasech i v trénincích. Nemohla jim ani návštěva specialistů v New Yorku či rekonvalescence v podobě pravidelných posezení u piva či nočních tanečků.

"Je to nepříjemná zpráva. To samozřejmě, ale o to více nás to teďka stmelilo a bojujeme za kluky. Věřím, že se brzy vrátí na plac a pomůžou nám k cíli, tedy titulu," dodal Maštalíř, který zrovna svíral v ruce čerstvě přinesenou plzínku.

Zda jsou jeho slova pravdivá, se ukáže už dnes, kdy se Boby utká s Royalem Stodůlky.