DNES JE TO PŘESNĚ 20 LET OD PAMÁTNÉHO ZÁPASU FC BOBY BRNO – SLAVIA PRAHA. PŘIŠLO 44 TISÍC FANOUŠKŮ!

Přesně před dvaceti lety, 2. října 1996, se odehrál nejpamátnější zápas samostatné české fotbalové ligy a jeden z určitě nejlepších fotbalových špílů vůbec. Remízu FC Boby Brno se Slavií Praha 1:1 vidělo na vyprodaném stadionu za Lužánkami 44 120 diváků, což je doposud nepřekonaný absolutní divácký rekord ligy.

Sešívaní se dostali do vedení hned v úvodu zápasu. Po zbytek hracího času místo toho, aby hráli fotbal, tak zevlovali a zabetonovali své vápno jak Rusáci Berlín. Odkopávaní míčů jim šlo dobře a tvrdě útočící Brno neproměnilo několik tutovek. Pak se není čemu divit, že to Bobíkům trvalo více
než 70 minut do doby, kdy Riša Dostálek, který se ve stejné sezoně stal také nejlepším kanonýrem FC Boby Brno, vyrovnal na konečných 1:1.

Tak dobrá, sportovně to možná nebyla žádná špica, ale divácký rekord těžko někdo v nejbližší době překoná. Zejména proto, že nikdo již tak velký stadion nemá. To se nezmění, ani když v Brně postaví stadion nový, jelikož jeho plánovaná kapacita je "jen" 33 tisíc míst a jehož stavba se již 15 let odkládá.

Zhlédněte také s video ze zápasu.