DO BOBY MÍŘÍ DVĚ VELKÉ POSILY

P r a h a:   FC Boby Brno hlásí dvě velké posily. Do týmu přichází bývalý reprezentant a prvoligista.

Chceme po sezoně na sto procent o patro výš. Tento vzkaz do světa znovu poslalo vedení týmu Boby. Pražští Brňané, kteří jsou po podzimu na čtvrtém místě tabulky třetí třídy, kvůli tomu do kádru přivedli další dvě zvučné posily, o něž byl na přestupovém trhu enormní zájem. Do Hrdlořez zamířil bývalý mládežnický reprezentant Martin Levai a kanonýr s prvoligovou zkušeností a ránou od pána boha Petr Svoboda. 

První z nich prošel juniorkou Zbrojovky, vyzkoušel si dres české osmnáctky a dokazoval svůj um v druholigovém Znojmě. Druhý zase ve futsale řádil v nejvyšší soutěži v dresu Helasu. Oba tak mají na kontě celou řadu úspěchů, kterou by jim mohl kdekdo závidět. Zároveň však Martina Levaie a Petra Svobodu spojuje druhá věc. Včas si uvědomili, že jestli chtějí zažít skutečně bohatou kariéru, musí obléci dres Boby Brno. 

A to se také stalo. Po dlouhém a pečlivém skautingu vedení brněnského celku poslalo oběma hráčům, o které byl enormní zájem na domácí i zahraniční scéně, nabídku a ti bez sebemenšího váhaní souhlasili. "Je to splnění dětského snu. Můj praděd, děd i otec kopali v dresu Boby a já chtěl jít v jejich šlépějích," prohlásil emotivně se slzami na krajíčku Levai, který se stal vůbec nejmladším hráčem kádru Boby. 

V podobném stylu se vyjadřoval také Svoboda, který svými dělovými ránami pravidelně láme ruky brankářům. "Když se mi ozvali kluci, vůbec jsem neváhal. Ano, mohl jsem si vydělávat daleko více v zahraničí, ale když máte v srdci Boby Brno, není na světě nic většího," uznale pokýval. 

Nadšení obou megaposil sdílí i vedení brněnského hvězdného výběru v čele s viceprezidentem Pavlem Knechtem. Ten kvůli oběma klukům navštívil v převleku za prsatou blondýnu několik zápasů obou hráčů. Důvod byl jediný. Aby Levai ani Svoboda nepoznali, že se o ně zajímá tak prestižní mužstvo. "Mohli by být nervózní a to jsem nechtěl," přiznal při podpisu smluv s hráči Knecht. 

"Víte, tým už je v současnosti enormně silný, ale kdo se nechce lepšit, usne na vavřínech. Kluci mají velkou perspektivu. Díky jejich příchodu ještě zvýšíme konkurenci v kádru, což se doufám projeví na výkonech některých z hráčů," prozradil Knecht. 

Ten mířil zejména na nejmenovaného hráče kádru Boby, který se místo víkendového turnaje ožral jako mužik a místo na hřišti předváděl velké výkony doma na toaletě. "Toto už nechci nikdy vidět! Doufám, že příchod takových jmen podobné excesy zastaví," dodal Knecht. 

 Jak si nové opory povedou, ukáže už zimní Jumbo Cup, do něhož by měli Levai (dres s číslem 10) a Svoboda (dres s číslem 19) zasáhnout. "Chceme dotáhnout Boby tam, kam patří," dodali oba při odchodu z tiskové konference. 

Fanoušci a fanynky Brňanů se tak mají očividně na co těšit.