Když Bobíky skolilo pivo a Vodu zlákala Praha

27. června 2017


O víkendu se Bobíci zúčastnili brněnského turnaje v malé kopané na Memoriálu Pavla Outraty
za Lužánkami. Sestava se skládala z tradičních pražských základních kamenů Martina Duši, Petra Maštalíře, Pavla Jahody a Vojty Šrubaře, které doplnil také stále pouze brněnský člen týmu Martin Voda.

Jelikož originálních Bobíku bylo zrovna na domovské půdě málo, šanci ukázat se v legendárním dresu, o kterém sní celá řada mladíků i dospělých z celé Moravy, dostaly také legendy brněnských fotbalových hřišť, sídlišť a hospod jako Petr Maňák, Michal Pešek, Michal Hobík, David Kubala a střihač Kamil "Le Brom" James.

V základní skupině si ještě Boby vedlo velmi solidně a do vyřazovací části postoupilo jako třetí s třemi jasnými výhrami a dvěma těsnými porážkami. Ty byly způsobeny zejména nekvalitní přípravou na turnaj v podání kustoda, který nedovezl žádný míč, a také dua Duša, Pešek. První z nich si donesl tenisky, s kterými ještě den před tím okopával s rodiči kedlubny na zahrádce. Druhý pak měl sálovky, na nichž byla ještě patrný primalex z malování ložnice své bývalé.

Bobíci i tak ale základní skupinu zvládli na výbornou, což pravidelně slavili dostatečným přísunem tekutin, rozuměj půllitry jedenáctky Starobrno. A právě zlatavý mok, se kterým si jinak chlapci v bíločervených dresech za normálních podmínek rozumí, se stal i jejich zhoubou.

Kvůli delším časovým prodlevám mohli mít před osmifinále někteří členové týmu na svém kontě až deset piv, což znamenalo porážku 3:5. Mezi ztrápenými výrazy však byl i tak vidět jeden výrazný úsměv a vysoký nos. Byl to Voda, který se stal nejlepším střelcem týmu s 5 góly. Vyvolává to tak otázku, kdy už se ten špílmachr přestěhuje do Prahy, a podle zákulisních informací to není
daleko.

Tým děkuje také věrným fanouškům na tribunách a zejména kvalitním radám a vynikajícím pokynům z lavičky.