NEJLEPŠÍ SESTAVA ČESKÉ HISTORIE

26. února 2017

Seděli jsme nad půllitry Poutníka, řeč tím byla zřejmě poznamenána; měla jiskru i říz. Nikdo se u stolu nenudil, téma bylo setrvalé, shodné s tím, co zvedalo ruku s půllitrem včera jako před padesáti lety. A kdyby jen půllitr! I hlas (zejména přítele našeho klubu Martina Wernera)! O fotbale se asi hovoří stejně často jako o Trumpovi či EET. A rozpornost názorů každým rokem a sezónou narůstá.... Slovo do pranice padlo od toho, od něhož by to člověk nejméně čekal. Pan Martin Fryc, nejslavnější postava medlánecké kopané z přelomu století, vyprávěl, jak den předtím na Božence navrhl postavit nejlepší fotbalovou sestavu z hráčů minulých padesáti let. A že nikdo nic nenamítal proti týmu, který on, Frgál, postavil: Maštalíř, Navrátil - Dejmal - Voda, Šrubař - Jahoda - Paclík - Duša - Svoboda, Macháček - Petrík - Klouda - Knecht - Švarc, Vlašín - Levai. A co tomu říkáte vy, povídá nám...

Říkali jsme: Vždyť přece dnes se hraje docela jiný fotbal než za starých dob Frgále. Copak Bi(n)can či Masopust nebyli velcí fobalisté? Nebo Plánička, či Pavel Nedvěd? A konečně - i v Boby jsme dávali přednost Holomkovi před Pacandou. To přece nemyslíš vážně?

Myslel to však vážně a hned reagoval:

Jste sice pomalí, tlustí a vydechlí, v průběhu zápasu někdy vožralí i zhulení a přesto však možná i díky silnému názvu, který nosíte na hrudi, si dokážete poradit i s mnohem rychlejšími a techničtějšími soupeři.