NEZASTAVUJEME, NEZPOMALUJEME. BOBY BRNO JE BLÍZKO JUBILEJNÍ VÝHRY.

13. října 2017

V dobách slávy se říkalo, že soupeři Sparty prohrávají už u Průhonic 0:2. To však není nic v porovnání s hrůzou, kterou už skoro rok vnáší mezi pražské kluby futsalisté Boby. O síle Brňanů už jdou takové pověsti, že soupeři mají často obavy vůbec nastoupit na hřiště. Navíc již v blízkých dnech se nezastavitelní Bobíci mohou dočkat jubilejní kulaté výhry.

Byl pozdní večer, 24. listopad 2016. V parcích se mezi nažloutlým a voňavým listím a spoustou psích výkalů procházely zamilované páry a přemýšlely, co se zbytkem čtvrtka. V jiné části Prahy v ten moment leželi na umělohmotném pažitu futsalisté Boby a nevěřícně hleděli na hvězdy.

Ne, nehledali Velký a Malý vůz či Velkou medvědici. V ten moment těžce stravovali výprask 0:6 od Stromovska boys a i když se hrálo ve značně poslepované sestavě, porážka tehdy bolela více než facka od slečny, která některému z Bobíků dala košem u baru.

Pro Brňany měla tehdy porážka dalekosáhlé následky. Vedení klubu okamžitě všem členům kádru rozdalo tvrdé pokuty. Hráči si tak museli odkládat z výplat značnou částku ještě během jarních měsíců a častokrát bylo k vidění, že Bobíci v hospodách si místo tradičních pěti, šesti piv dali pouze dvě velké a jednoho šnyta, protože jim na víc tehdy nezbývalo.

"Byly to pro nás strašné momenty. Rád si po návštěvě některé z hospod zajdu na hotel, kde ležím a objednávám si piva až do postele. Tehdy jsem však musel vždycky domů. Smutné," vzpomíná brankář Petr Maštalíř.

Prohra však měla pro hráče i velice pozitivní dohru. Červenobílí totiž od té doby začali na sobě makat jako nikdy. Jak na tréninku, tak při hledání posil či taktických poradách nad zlatavým mokem pracovali více než na sto procent a enormní píle se téměř okamžitě projevila také na hřišti.

Od 24. listopadu se Boby proměnilo v lize v nezastavitelnou mašinu, kterou nedokázal doposud nikdo zastavit. Nejlépe to dokumentuje řeč čísel. Brňané si drží sérii 19 výher v řadě při famózním skóre 155:49. Hned v 6 duelech dokázali vstřelit minimálně 10 gólů a pouze ve 2 střetnutích dali méně než 5 branek.

"Kluci se od porážky od Stromovka boys kousli a jsem za to strašně rád. Samozřejmě jsem si vědom, že tvrdé pokuty jsou posledním možným řešením. Tehdy to však zafungovalo na jedničku a klub zatím směřuje bez problémů k naplnění letošního cíle, kterým je samozřejmě postup o soutěž výše," řekl Lukáš Navrátil, prezident klubu.

Velice blízko je díky tomu velké jubileum. Podobně jako má ve fotbalové lize nadosah Plzeň desátou výhru v řadě, Bobíci budou v pondělí usilovat proti týmu Hlad FC o vítězství dokonce dvacáté, kterým by poslali svým soupeřům další varování.

"Je to náš plán. Máme ke každému soupeři respekt a to platí i pro Hlad. Pravdou však je, že z tohoto zápasu nic jiného než vítězství nebereme. Chceme získat dvacátou výhru, ale tím to pro nás nekončí. Jsme hladoví i nadále," dodal Navrátil.

Strach z Brňanů mezi soupeři tak roste a začíná se ozývat i názor, že obávaná skvadra v bíločervených dresech je prostě nezastavitelná.