POHROMA V TÝMU BOBY BRNO

6. listopadu 2016

V zápase Boby Brno Hrdlořezy proti FC Minotaurus Ládví (7:3) se zranil muž, u kterého by to nikdo nečekal.

Je to tak, Boby Brno sice v pondělní dohrávce po přesvědčivém a konstantním výkonu porazilo útočně laděný tým Minotaurus Ládví, ale v druhé půli přišlo o svou hrající legendu, kreativního beka, manažerskou sketu a pilíř v kabině - prezidenta Lukáše Navrátila, který si v utkání nešťastně poranil koleno. Místo běhání na hřišti je tak jeho nynější aktivitou převážně válení v posteli, což sám okomentoval slovy: "Jak jsem říkal v úvodu sezony, můžeš být dobrej hráč, ale pak se zraníš, a když seš zraněnej, tak nemůžeš hrát."

Rozsah zranění hráče bude známý po důkladné lékařské prohlídce v úterý 8. listopadu, ale bulvární plátky už začaly psát o tom, že nejhorší scénář může znamenat až 9 měsíční stopku. Panika proto zasáhla především fanouškovskou základnu klubu, která nyní hojně spekuluje, kdo převezme kreativní rozehrávku ze zadních pozic. "Je to obrovská ztráta.", hlesl zklamaně kolega z obrany Martin Dejmal, který vše sledoval z povzdálí.

V noci nespí rovněž sportovní ředitel klubu - Martin Duša, který vniklou situaci začal po dohodě s vrcholným managementem klubu okamžitě řešit. Na stole má již nyní seznam hned několika vytipovaných posil, ale vše se rozhodne po úterním vyšetření Navrátila.

"Lukáš nám bude nesmírně chybět. Absence jeho klidu a přehledu je vidět především v hospodě, kde to nyní mančaft naprosto nezvládá a neřízeně chlastá jeden škopek za druhým," popsal chaos mezi fotbalisty Duša.

Pozici lídra v hospodě proto prozatím přebral vedoucí mužstva Petr Macháček, který kvůli uklidnění situace musí denně vypít místo jeho tradičních pěti plzeňských ležáků hned deset. Těžkou hlavu si z toho však nedělá. "Chlast je chlast," prohlásil, když nebojácně kreslil znak a název klubu na zeď jedné nejmenované pražské putyky.

Společně s Dušou ale věří, že i kdyby Návratil na hřišti delší dobu musel absentovat, mezi kamarády do hospody nastoupí již velice brzy. A pozitivní zůstávají i další členové nejvyššího vedení Boby.

"Aspoň teď bude mít Lukáš čas na řízení klubu a na komunikaci s fanoušky. To byla furt koc sem, koc tam, pořád slyšim "tyvole viděls ju" a nebo "jdu si pro číslo kámo", samej večírek, že prej prezentace klubu navenek a pořádný řízení mančaftu nikde. Doufám, že se tomu nyní začne pořádně zase věnovat", poznamenává viceprezident klubu Pavel Knecht.

Své plány rovněž žhaví marketingový ředitel klubu Lukáš Martoš: "Ano, Lukáš skutečně dokázal na zápas přinést davy fanynek a jeho marketingová síla je vskutku obdivuhodná. Nicméně díky tomuto zranění hodlám naboostovat fanouškovskou základnu ještě na dvojnásobek oproti současnému stavu, protože Lukáš se nyní může věnovat akcím, focení či propagaci klubu na Náplavce. Já v tom vidím samá pozitiva!", komentuje trochu lakonicky celou situaci.

Jak se mužstvu povede bez hlavní opory, je ve hvězdách. Mančaft byť smutně, ale vytrvale pokračuje v trénincích a vše nám ukáže hned následující souboj o první místo s celkem Oranjes Praha. Celou situaci nakonec zakončuje svým komentářem sám Navrátil, který na otázku svých budoucích plánů odpovídá takto: "Ty vole, já to asi rozprodám. Hele Kloudu chcou v Kataru ty vole, za dolary, Švarc pude voe do Sparty, s Dušou mě furt obtěžuje Birmingham, Paclíka chce Brno, Špirenga Trnava. Ty vole, já když to spočítám, Šrubař s Jahodou Getafe a Petrík s Maštalířem do Číny... to všecko rozprodám a vyseru se na to...".