PŘEJMENUJTE JUMBO CUP NA BOBY CUP

23. ledna 2017

Jeden tým vládne všem, jeden jim všem káže, jeden všechny porazí, kvalitu brněnských kluků ukáže. Trochu poupravenou slavnou básní z Pána prstenů by šly krásně popsat výkony fotbalistů Boby na zimním Jumbo Cupu. Brňané ovládli dva z dosavadních tří podniků tohoto turnaje a brousí si zuby na celkový triumf.

Jumbo Cup je v Praze legendou. Už 20 let se pod vedením slavného organizátora Jumba schází během zimy ti nejlepší fotbalisté, futsalisté, prostě kopačky obecně, aby předvedli, co v jejich nohách je. Letošní ročník však ukazuje, že do pražského rybníčku vlétla agresivní štika s brněnskými kořeny, která zatím své soupeře jasně převyšuje.

Je to tak, co se týče dosavadního dění, Jumbo Cup by se v posledních týdnech dál i s veškerou skromností pojmenovat Boby Cupem. Brňané se přitom na tuto slavnou sportovní akci dostali úplnou náhodou při závěrečném kole podzimní ligové části. Hozenou udičku ale nemohli nechat být a ukazuje se, že tento krok byl správný.

Bobíci se zúčastnili všech dílů turnaje a drží si bilanci dvou triumfů a jednoho pátého místa. "Je vidět, že kluci mají do futsalu chuť i v zimě, a to mě těší. Když jsem viděl po Vánocích postavy některých, tak jsem se zhrozil, ale Jumbo Cup ty pupíky zase zahnal do normálu," řekl spokojeně prezident klubu Lukáš Navrátil.

Nejhorší výsledek přišel hned při prvním vystoupení. Důvod je ale potřeba hledat jinde než ve výkonech, které byly výborné. Brňané si prostě potřebovali zvyknout na vzduch, halu, povrch, teplotu vody ve flaškách apod. O tom svědčí, že nejlepším střelcem se stala hvězda Boby Petr Svoboda a tým s orlem na hrudi prohrál jediný zápas. Bohužel ten nejhorší možný ve čtvrtfinále.

"Chlapi, já čekal, že vyhrajete. Strašně krásně se na vás dívá. Já bych si na vás tehdy i vsadil," komentoval páté místo sám organizátor Jumbo. To ve chvíli, kdy na druhém dílu turnaje předával Petru Macháčkovi štangli salámu, vodku a pohár pro šampiony.

Druhá část Jumbo Cupu totiž ukázala, že aklimatizace týmu FC Boby Brno proběhla dokonale. Za celou dobu bíločervení, jejichž dresy by nejraději všechny fanynky kolem hřiště svlékly, pouze jednou remizovali, jinak to byla samá výhra, výhra, výhra. A aby toho nebylo málo, Petr Svoboda vládl opět střelcům a na poličku si mohl přidat další trofej.

"Musíme hledat novou domovskou hospodu, kam budeme dávat trofeje pro vítěze," komentoval při přebírání poháru viceprezident Pavel Knecht.

To ještě netušil, že za dalších čtrnáct dní Boby bude slavit další zlato. Aby bylo objektivitě učiněno za dost jako v celém tomto článku, tým z extrémně těžké základní skupiny, kdy Bobíkům byli nalosováni nejtěžší možní soupeři, prošel díky lepšímu vzájemnému zápasu. Při jistotě finálové skupiny totiž Brňané nepochopitelně polevili a za skandování místních hooligans prohráli s exotickým výběrem východních zemí.

Situace se opakovalo i v souboji o medaile, kde Boby zase pomohl jeden vstřelený gól. Jak se ale říká: Až si ráno anglická královna otevře noviny, uvidí, že Brňané vyhráli, více ji zajímat nebude. A to platí i zde.

Bobíci tak potvrdili výbornou formu a kvalitu, kromě poháru a další štangle salámu se mohli radovat i z exkluzivní basičky nevychlazených a ne příliš dobrých Primusů.

Brňané díky tomu jasně kralují bodování Jumbo Cupu a vše směřuje k jedinému. "Chceme se stát celkovými králi Jumbo Cupu," dodal Knecht.

Zda se tak skutečně stane, bude známo až v dalších týdnech. Našlápnuto však mají Bobíci výborně.