Boby touží po velkých jménech. Přijde legendární Nedvěd?

28. srpna 2017

Fanoušci Boby to nechtějí raději vyslovovat nahlas, jelikož když informaci poprvé slyšeli, zatajil se jim dech. Spekulace z posledních dnů jim však dává naději. Ve spojitosti s angažmá v legendárním celku se čím dál více skloňuje jméno neméně slavného fotbalisty Pavla Nedvěda. Navíc skauti pražských Brňanů zaměřili pozornost také na bývalého hráče Opavy.

Veleúspěšnou kariéru, během níž slavil několik titulů a získal Zlatý míč, zakončil už v roce 2009 a v současnosti v Juventusu vykonává pozici viceprezidenta. Pavel Nedvěd by však už brzy mohl opět svůj um ukazovat českým fanouškům. Nebylo by to v kopačkách, ale sálovkách. Stále častěji totiž bulvárními médii prosakuje informace o jeho možném spojení s Bobíky.

Brňané se po loňské premiérové sezoně, která jim přinesla mistrovský titul a postup o soutěž výš, rozhodli rozhodit sítě po celém světě a celá řada hráčů se jim ozývala sama. Boby ovšem dlouhodobě staví na filozofii, že v jeho dresu mohou hrát jen ti nejlepší a do čela vytoužených posil se tak dostal právě čtyřiačtyřicetiletý fotbalový génius.

Ředitel komunikace a zároveň šéf skautingu Boby Pavel Jahoda kvůli tomu dokonce na začátku června vyrazil do Cardiffu, kde Juventus hrál finále Ligy mistrů s Realem Madrid. Nedvědovi dovezl multipack Starobrna Drak a nabídku smlouvy, která podle zákulisních informací měla na brněnské poměry více než nadstandardní podmínky.

"Bližší informace ale zatím poskytovat nechceme. Je sice pravdou, že jsme se panem Nedvědem potkali, ovšem to je nyní vše, co k tomu mohu říct," prohlásil Jahoda, který v brzkých dnech odlítá na Sicílii, kde bude sledovat pětici italských futsalistů.

Nedvěd na téma Boby Brno Hrdlořezy nechtěl odpovídat vůbec a všechny odkázal na tiskového mluvčího Juventusu. Zdroje blízké reprezentační legendě ale pustili do světa informaci, že Nedvěda nabídka velmi zaujala, zejména pak poté, když vypil už třetí dvanáctku brněnského moku. Právě Starobrno by mohlo hrát klíčovou roli v jednání, jelikož by mu díky kontraktu pravidelně přiváželo bečku zlatavé tekutiny jihomoravského charakteru, která je v pražských končinách velkou raritou.

V otázce Nedvěda, který v kariéře prošel pražskou Duklou, Spartou, Laziem a Juventusem a s reprezentací mí stříbro a bronz z mistrovství Evropy, byl mnohem sdílnější viceprezident Boby Pavel Knecht.

"Lhal bych, kdybych tvrdil, že nás Pavel Nedvěd nezajímá. I letos chceme předvádět stejně dominantní výkony jako loni, k čemuž je potřeba posílení a okysličení kádru. Někteří současní hráči mají zdravotní problémy, jiní svoji kariéru už směřují jinam a je pár jedinců, kteří bojují se závislosti na alkoholu. Věříme, že právě Pavel by klub posunul ještě o level výš," prohlásil Knecht.

Zatímco angažmá Nedvěda je však v současnosti zahaleno hustým kouřovým mrakem, jaký býval tradiční ještě pár měsíců zpět ve většině hospod čtvrté cenové skupiny, jiný hráč už je velmi blízko příchodu.

Jakub Vaněk, jenž je v Boby dlouhodobě na testech, vedení celku přesvědčil a nyní se tak řeší už jen formality přestupu. Bývalý hráč druholigové Opavy by měl proto být v nejbližších dnech a týdnech představen oficiálně jako nový hráč Brňanů.

"Ano, je to skutečně velmi blízko. Jednáme s jeho bývalým celkem a doufám, že bude moci naskočit už do prvních zápasů," prohlásil sportovní ředitel klubu Martin Duša.

Vaněk by s Brňany mohl vyjet už na soustředění, které je na programu 9.-10. září. Místo zatím známo není, ale je jasné, že fanoušci budou včas informování, kde své oblíbence budou moci vidět naživo.