Cílem futsalistů Boby Brno je v jarní části postup, ženou je i zimní výkony

Tisková zpráva 

28. března 2017

Praha - Futsalisté Boby Brno Hrdlořezy vstupují do jarní části III. třídy skupiny A. Cílem týmu, který byl založen Brňany pracujícími v Praze, je postup o soutěž výše. K jeho splnění by měl pomoci ustálený kádr a také povedená zimní příprava, během níž bílo-červení ovládli tradiční pražský turnaj Jumbo Cup a absolvovali čtyřdenní soustředění v Plzni.

Tým Boby Brno Hrdlořezy je po podzimní části III. třídy skupiny A na průběžném 4. místě, když ve 12 zápasech nasbíral 22 bodů za 7 výher, 1 remízu a 2 porážky. Na vedoucí celek soutěže Oranjes Praha FC před vstupem do jarní sezony ztrácí 7 bodů. Do II. třídy však postupuje také tým z druhé pozice, která je v současnosti v držení PE3NY FC. Na ten Bobíci mají manko pouhých 3 bodů.

"Cíl pro jaro máme v klubu nastavený jasně. Musíme se dostat za každou cenu o soutěž výše. Jsme sice zatím na čtvrté pozici, ale odstup na první i druhé místo je minimální a vzhledem ke kvalitě našeho týmu to máme ve svých rukou," prohlásil viceprezident Ing. Pavel Knecht.

Kvůli dosažení cílů celek Boby Brno Hrdlořezy v zimě aktivně pracoval na získání fyzické kondice i formy. Během celé přestávky chodili futsalisté na tréninky v hale. Navíc absolvovali nejstarší zimní futsalový turnaj v Praze - Jumbo Cup, který se skládá z šesti podniků. Brňané se zúčastnili hned pěti jeho částí a díky čtyřem triumfům se stali celkovými vítězi a získali putovní pohár.

Těsně před startem sezony velká část kádru Boby Brno vyrazila i na soustředění v Plzni, kde hráči absolvovali jak fyzickou, tak i herní přípravu. "Musím říct, že s průběhem zimní přípravy jsem spokojený. Co se tréninku týče, měli jsme pauzu pouze jeden týden. Jinak byla příprava na jaro hodně intenzivní. Stále je sice znát, že se tým teprve sehrává, ale zároveň je patrné, že výkony jsou den ode dne lepší a vše směřuje ke zdárnému vstupu do jara," řekl Knecht.

Během zimy se povedlo vedení celku z Hrdlořez v čele se sportovním ředitelem Martinem Dušou dotáhnout i jeden plánovaný příchod. Z celku Nasan Okruh N.L. Brno zatím na půlroční hostování přišel Petr Svoboda, který dříve hrával i první futsalovou ligu a svoji kvalitu dokázal během zimního Jumbo Cupu, kdy se stal několikrát nejlepším střelcem celého podniku.

Právě Svoboda společně s Martinem Levaiem, který dříve hrával za mládežnické reprezentace a ve fotbale okusil i druhou nejvyšší soutěž, by měli být hlavními hvězdami týmu. V kádru je však i celá řada dalších hráčů, kteří okusili vyšší soutěže jak ve fotbale, tak futsale. "Se zapracováním posil, zejména Svobody a Levaie, jsem velmi spokojen. Ukazují, že budou platnými členy týmu a jejich přítomnost by se měla stát jedním z klíčových faktorů v cestě za postupem," nechal se slyšet Knecht.

Jediným problémem Boby Brno před blížící se sezonou jsou zdravotní problémy. Problémy s koleny mají Lukáš Navrátil a Martin Dejmal. Hýžďový sval si pohmoždil během soustředění také jediný brankář celku Petr Maštalíř. Kvůli práci v Brně pak většinu jarní sezony bude muset vynechat výrazná postava útočné fáze Radek Klouda.

Vedení týmu však věří, že i tak bude síla celku dostatečná. Kádr čítá 16 jmen, tudíž by případné absence měly být adekvátně nahrazeny. To platí i pro případ potenciální absence Maštalíře, jehož může zaskočit v brance Knecht.

Boby Brno vstoupí do sezony už 28. března ve 21:00. Soupeřem bude Temosa AFC, tedy tým, který je v současné době až na 9. příčce. Během jara tým odehraje 12 zápasů, při čemž sezona vyvrcholí 28. června, kdy je na programu poslední duel.

Boby Brno je tým, který vznikl v létě 2016, kdy se potkalo několik rodáků z Brna, kteří dlouhodobě pracují v Brně. Kvůli jejich kladnému vztahu k prvoligovému fotbalovému celku FC Zbrojovka Brno, dříve právě FC Boby Brno, a touze ve volných chvílích opět hrát alespoň futsal vznikl tým Boby Brno Hrdlořezy. V kádru je tak většina rodáků z Brna, ale také několik hráčů z Prahy a jiných koutů České republiky. Více informací lze dohledat na internetových stránkách www.bobybrno.cz.