VŮBEC JSEM NEVÁHAL, ŘÍKÁ JAHODA O PŘESTUPU DO BOBY BRNO

P r a h a - Poslední posilou FC Boby Brno Hrdlořezy se na sklonku měsíce stal Pavel Jahoda. Jeho přestup byl symbolicky posvěcen v úterý 27. září večer, kdy se zkušený obránce připojil k týmu na nočním tahu po pražských barech.

Proč jsi se nechal zlákat nabídkou Boby?

Když jsem byl malý kluk, stadion Za Lužánkami, potažmo fotbalisté FC Boby Brno, pro mě byli vždy číslem jedna. Jakmile jsem tedy zaslechl, že v Praze vznikl nástupce s tímto legendárním názvem, navíc v kádru s tolika legendárními hráči, tak jsem nemohl jinak, než se takto kvalitnímu celku upsat. Jeho ambice mě totiž utvrzují v tom, že se možná v blízké budoucnosti z Boby opět stane obávaný soupeř celorepublikového charakteru.

Řekneš nám něco o sobě a tvém přístupu ke fotbalu?

Tak určitě. Na svoji výšku jsem excelentní a vytříbený technik, na druhou stranu jsem neuvěřitelně pomalý sprinter, vždy jsem byl spíše vytrvalec. V dobách největší slávy jsem válel ve středu zálohy, kde se prokazovala má genialita v přihrávkách alá Andrea Pirlo, ale i gólový čuch. Dříve jsem působil ovšem i v obraně a v mužích se ze mě stal útočník. V současnosti se držím spíše brazilského přístupu k fotbalu, tedy bav se hrou.

Pavle, tvé působení v brněnském fotbalu je doslova legendární. Řekneš nám k tomu něco?

Celou kariéru jsem strávil v klubu SK Líšeň, na jehož nábor jsem poprvé přišel v roce 1995. V klubu pokračuju čistě teoreticky dodnes a byl jsem u toho, kdy se z provinčního celku stal druhý největší tým v Brně. Sám jsem byl členem legendární sestavy, jež v mládežnických soutěžích naháněla soupeřům strach a neustále postupovala. Vrcholem dorostu tak byl legendární postup do druhé dorostenecké ligy, kdy na náš závěrečný a rozhodující zápas přišlo tehdy neuvěřitelných 500 lidí.

Pět stovek, to je vskutku neuvěřitelné. Jak tvá kariéra pokračovala po ukončení působnosti
v dorostu?

Klasicky - na hovno. Po konci dorostu jsem strávil podzim v kádru třetiligového týmu, jenže tehdejší trenér nám mladým nedal nikdy pořádně šanci, a tak jsem fotbalovou radost rozdával hlavně za B tým. S vysokou školou a prací moje kariéra velkého fotbalu uvadala a já už ho mydlil jen pro radost. Poslední rok a půl jsem však začal hrát alespoň Strahovskou ligu v dresu Pralesu United, se kterým jsme se letos probojovali i díky změně struktury lig do první ligy, kde budeme asi velice často na kolotoči zadarmo.

A co takhle škopek?

Tak určitě .. ale o tom si řekneme více až příště....Pavel Jahoda - základní informace

Datum narození: 8. 1. 1990

Místo narození: Brno

Výška: 194 cm

Váha: 88 kg

Koníčky: žádné